
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.6 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.55 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Level |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Voltage |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 260 ns |
| Quiescent Current | 14.4 µA |
| Propagation Delay | 260 ns |
| High Level Output Current | -20 µA |
| Low Level Output Current | 1 mA |
| Logic Function | Translator |
| Data Rate | 24 Mbps |
| Schedule B | 8542390000 |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCB | 2.3 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 3.6 V |
Stock: 48
Distributors
pcbx
Unit Price$0.57427
Ext.Price$0.57427
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57427 | $0.57427 |
| 10 | $0.46214 | $4.62140 |
| 25 | $0.42333 | $10.58325 |
| 50 | $0.38778 | $19.38900 |
| 100 | $0.35521 | $35.52100 |
| 300 | $0.32566 | $97.69800 |
| 500 | $0.29857 | $149.28500 |
| 1000 | $0.28179 | $281.79000 |
